PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
Genel
Salça makinelerimiz ile kuşburnu marmelatı yapmak çok kolaydır. Aşağıda DK200 Bağ Bahçe tipi salça makinesi ile yaptığımız kuşburnu çekimini izleyebilirsiniz.


Kuşburnu Marmelatı Yapımı:
Kuşburnu meyveleri bir miktar su ile önce kaynatılır. Kaynatılan kuşburnu meyveleri salça makinelerimizden geçirilerek kabuk ve çekirdekleri ayrılır. Kabuk ve çekirdeğinden ayrılan kuşburnu marmelatı isteğe bağlı olarak şeker ilavesi yapılarak bir miktar daha kaynatılarak kuşburnu marmelatı yapılmış olur.

Dekart Makine Sanayi

0

Genel
Salça Makinası Nedir ? Salça makinaları domates, biber, elma, armut, kuşburnu vb. meyve ve sebzelerin posalarını (kabuk, çekirdek, sap vb.) özütünden ayırır ve ayrı çıkış kanallarından dışarı verir.   Salça Makinası Çeşitleri Nelerdir ? Salça makinaları çalışma mantığı olarak iki tiptir. Vidalı sistemle çalışan makinalar ve Yüksek devirli savurma tipi çalışan sistemler. Vidalı sistemle çalışan makineler elek ve vida arasına malzemeyi sıkıştırarak elekten özütün çıkmasını sağlamaktadır. Vidanın sıkma işlemi nedeniyle yüksek güç ihtiyacı vardır ve dişli sistemi içeren mekanizmalar kullanılarak ihtiyaç duyulan güç sağlanmaktadır. Vidanın dönüş hızı düşürülerek sıkma gücü arttırılmaktadır. Vidalı sistemle çalışan makineler günümüzde daha küçük boyutlu olarak üretilmektedir fakat çalışma hızları ve verimleri oldukça düşüktür. İşlenen ürünün makineden birkaç kez geçirilmesi gerekmektedir yine de kabuk üzerinde oldukça fazla miktarda özüt kalmaktadır. Kullanılan dişli sistemleri nedeniyle fiyatları kapasitelerine oranla oldukça yüksek kalmaktadır. Elma, armut,kuşburnu,salçalık biber vb. sert malzemelerin işlenmesi oldukça zordur. Eleğin sürekli yüksek kuvvette sıkma işlemi uygulaması nedeniyle  elek patlaması ve dişli arızası problemleri yaşanmaktadır. Yüksek devirli makinalar ise elek içinde malzemenin savrulması ve elekten özütün geçirilmesi prensibine göre çalışmaktadır. Yüksek devirli makinalar yüksek kapasitelerde çalışmaktadır. Verimleri yüksektir ve posanın özütten ayrılma oranı çok yüksektir.  Dişli sistemleri olmadığı için maliyetleri daha düşüktür. Elek herhangi bir yüke maruz kalmadığı için ömrü oldukça yüksektir.  Yüksek devirli savurma tipi makineler kayış kasnak mekanizmaları ve rulman bağlantıları sebebiyle daha büyük boyutlarda üretilmektedir.   Dekart Ev Tipi Salça Makinesi 2017 yılı itibariyle üretmeye başladığımız yüksek devirli savurma tipi ev tipi salça makinelerimiz küçük boyutları, yüksek kapasite ve verimleri ile günlük yaşamda kullanıma en uygun olan salça makinesi modelidir. Dekart Ev Tipi Salça Makinesi ile organik ürünlerinizi rahatlıkla yapabilir, yemekleriniz için soslar hazırlayabilir, organik salça pekmez ve marmelatlarınızı yapabilirsiniz.  

Dekart Ev Tipi Salça Makinesi Kullanım Avantajları Nelerdir ?

Yüksek kapasitesi ile saatte yaklaşık 350 kg malzeme işleyebilir. Hafif ve taşıması kolaydır. Ev içinde kullanıma uygundur. Yüksek verimlidir. Kabuk ve çekirdekten özütün tam olarak ayrılmasını sağlar. Temizlemesi kolaydır. Kullanım sonrası çalıştırılarak bol miktarda su dökülerek temizliği sağlanır. Dişli sistemleri içermediği için bakım maliyetleri düşüktür. Kayış kasnak vb. sistemler kullanılmadığı için sessizdir ve işgüvenliği riski yoktur. Titreşim yapmaz ve ev içinde kullanıma uygundur. Birgün değil istediğiniz hergün organik ürünlerinizi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Malzemenin girişinde sıkışma yapmaz. Sürekli malzemeyi makinenin içine itmek zorunda kalmazsınız. Elek patlama problemi yaşamazsınız. Eleğe yüksek kuvvet gelmez. Paslanmaz malzemeden üretilmiştir. Temizlemesi kolaydır.    

Dekart Ev Tipi Salça Makinesi Kullanım Alanları Nedir?

Domates salçası yapımı Biber salçası yapımı Üzüm pekmezi yapımı Elma pekmezi yapımı Elma marmelatı yapımı Armut Pekmezi yapımı Kuşburnu Marmelatı yapımı Dut pekmezi yapımı Dut marmelatı yapımı Domates sosu yapımı Çeşitli sosların yapımı Tarhana, Pul biber yapımında kullanılır   Dekart Makine Sanayi
0